zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Michael Kocáb: Povídali, že mu hráli (+bonusy)

Přebal alba

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Kocáb 70: reedice jeho prvního sólového alba, na CD s osmi bonusy. Michael Kocáb je jako instrumentalista, zpěvák, skladatel či aranžér od druhé poloviny sedmdesátých let zásadní postavou naší kulturní scény. Od vážné hudby se přes jazz a jazzrock propracoval k Pražskému výběru, domácí verzi nové vlny, spíše netypicky podpořené brilantní muzikálností. Velké filmové, divadelní, výstavní a jiné projekty osmdesátých let, postupná inklinace k šansonovým skladbám, výsledně také toto debutové sólové album.

Najdete tu studiové nahrávky z let 1986 až 1988, posunující texty od ironických dadaismů k vrstevnatějším příběhům v podání především Michala Horáčka. Písně jako Sebastián, Chrlič nebo Já rasisty nikdy neměl rád jsou orámovány bláznivým songem Když přijede Kocábinka do podoby přechodu od chytré srandy k ještě chytřejší přemýšlivosti. Pánové Kocáb, Pavlíček, Čok a Kryšpín, plus hosté Pokorný, Kulhánek a Chlumecký, připravili výborné poslouchání s vysokým podílem přístrojů typu Drumtrack, kytarový syntezátor nebo drumulátor. Cédéčkové bonusy posunují Kocábovu tvorbu v čase před a po sólovém albu. Od roku 1982 do 2016, písně pro sebe, dceru Natálii, Annu Rusticano či Jindru Malíka, Bratislavská lyra i rocková fusion jízda.
Reediční CD profil jubilujícího Michaela Kocába, jistě nikoli kompletní, ale rozhodně důležitě vypovídající.
Tracklist: Když přijede Kocábinka, Život mě štíp, No a co ti schází, Bludiště dní, Kaskadér, Sebastián, Chrlič, Pán výtahů, Já rasisty nikdy neměl rád, Sny spravedlivých, Sei tu (Chrlič), Co mám říct, Promiň, ABC, Hřbitov, Jak slepice po flusu, Praying, Já batohům nerozumím.

11.6.2024 10:06:06 Redakce | rubrika - CD boxy

Časopis 29 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Lípa Musica 2024

Články v rubrice - CD boxy

Letní Kapela - má problém

Letní kapela (Foto: Vojta Veškrna)

Letní kapela má problém. A možná je trochu příznačné, že se tak děje se začátkem kalendářního léta. Negativní ...celý článekČasopis 29 - sekce